Bez kategorii

Jakie korzyści przynosi fotowoltaika dla firm?

panele słoneczne

Wielu przedsiębiorców obawia się nagłych wzrostów kosztów energii elektrycznej. Coraz częściej rozważają też pozyskiwanie jej z możliwie najbardziej ekologicznych źródeł. Optymalnym rozwiązaniem dla wielu firm mogą się okazać panele fotowoltaiczne. Dlaczego warto rozważyć instalację takiego systemu?

Czym są panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne służą do zamiany energii słonecznej na energię elektryczną. Nie powinny być mylone z panelami słonecznymi, które stosuje się np. do podgrzewania wody użytkowej. Fotowoltaika jest wygodnym i prostym sposobem na obniżenie kosztów użytkowania. Energia pozyskana ze słońca może bowiem posłużyć do obsługi urządzeń elektrycznych obecnych w przedsiębiorstwie. Panele te wykonane są z krzemu. W Polsce najczęściej spotykanym typem instalacji jest on-grind. Jego działanie opiera się na produkcji energii w trakcie dnia oraz jej bieżącym użytkowaniu. Cała wyprodukowana nadwyżka zostaje natomiast odsprzedawana sieci energetycznej, która ma obowiązek ją odkupić. Pozwala to znacząco obniżyć koszty eksploatacyjne. Urządzenia elektryczne pracują również w nocy, dzięki czemu nadwyżki nigdy się nie marnują. Fotowoltaika dla firmhttp://3sgroup.pl/oferta/fotowoltaika-dla-firm/ – przynosi korzyści niezależnie od poziomu zużycia energii w danym dniu. Innym rozwiązaniem jest instalacja off-grid. W tym przypadku nadwyżki magazynowane są w odpowiednich akumulatorach.

Dlaczego warto wdrożyć fotowoltaikę w przedsiębiorstwie?

Inwestycja w fotowoltaikę wiąże się z wieloma korzyściami. Przedsiębiorstwa doceniają to rozwiązanie z kilku ważnych powodów. Dostęp do własnej instalacji pozwala na:

– uniezależnienie się do zmian w cenach prądu;
– znaczne oszczędności;
– lepsze wykorzystanie nieużywanych wcześniej powierzchni firmowych, np. dachu;
– skuteczne wytwarzanie energii elektrycznej nawet przez kilka dekad.

Fotowoltaika dla firm jest oczywiście inwestycją dość kosztowną, jednak szybko się zwraca. Już po kilku latach może spłacić się sama. Instalacja będzie wówczas produkowała energię praktycznie za darmo. Dysponując takim systemem, można też ograniczyć negatywny wpływ technologii na środowisko. Energia elektryczna jest wówczas produkowana ze źródeł odnawialnych, a same panele mogą zostać poddane recyklingowi.

Gdzie najlepiej sprawdzi się taka instalacja?

Wydajność instalacji fotowoltaicznej zależy od różnych czynników. Poza poziomem nasłonecznienia obiektu czy ilości drzew w okolicy znaczenie ma także rodzaj dachu oraz stopień jego nachylenia. Nowoczesna fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, którego wdrożenie warto powierzyć doświadczonym specjalistom. Należą do nich pracownicy 3S Group. Z pewnością będą oni w stanie ocenić, czy dla danej firmy instalacja fotowoltaiczna będzie opłacalnym i korzystnym rozwiązaniem. Fachowcy mogą optymalnie dobrać moc paneli, a także pomóc w wyborze między najbardziej wydajnymi technologiami pozyskiwania i magazynowania energii. 3S Group to firma funkcjonująca na rynku już od 25 lat. Tak duże doświadczenie bez wątpienia stanowi gwarancję najwyższego standardu obsługi.