na każdy temat

Oświetlenie obiektów sportowych ma znaczenie?

Oświetlenie ma zapewnić sportowcom jak najlepsze warunki do uprawiania danego sportu, z kolei widzom i kibicom, ma ułatwić oglądanie wszelkiego rodzaju wydarzeń.

Odpowiednie oświetlenie obiektów sportowychhttps://renovis.pl/oferta/oswietlenie-wewnetrzne/sport/ – rzutuje na zadowolenie kibiców i samych rozgrywających w trakcie wydarzeń sportowych. Najlepsze warunki do obserwacji wszelkiego rodzaju wydarzeń sportowych można uzyskać, korzystając z obsługi profesjonalnych firm, które się w tym specjalizują.

Czy oświetlenie jest ważnym elementem?

Dobrze zaprojektowane i wykonane oświetlenie obiektów sportowych jest niezwykle ważnym elementem przygotowania boisk do rozgrywek. Ponadto odpowiednio dobrane oświetlenie terenów i obiektów sportowych jest czynnikiem, który stwarza dogodne warunki do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych. I choć oglądanie danego wydarzenia w telewizji nigdy nie odda prawdziwych emocji, jakie towarzyszą w trakcie wydarzeń sportowych, to dobre jakościowo oświetlenie, ma znaczący wpływ na komfortowe oglądanie danego wydarzenia. I właśnie z tego też powodu, oświetlenie obiektów sportowych jest ważnym elementem projektowania nowych miejsc sportowych.

Odpowiedni nastrój

Oświetlenie ma zapewnić sportowcom jak najlepsze warunki do uprawiania danego sportu, z kolei widzom i kibicom, ma ułatwić oglądanie wszelkiego rodzaju wydarzeń. Co więcej, oświetlenie nie tylko pozwala na przeprowadzanie rozgrywek o dowolnej porze (w dzień i w nocy), ale też stanowi piękną oprawę wizualną. Bo nawet sztuczne oświetlenie może dać niesamowity efekt wizualny w halach i na stadionach sportowych. Pamiętajmy też, że miejsca tego typu bardzo często wybierane są też na inne wydarzenia (np. organizowane są w nich koncerty czy przedstawienia).

Najlepsze oświetlenie

Wśród wielu dostępnych rodzajów, najbardziej popularne jest dziś oświetlenie modułowe (np. naświetlacze LED), które dedykowane jest oświetleniu boisk i terenów sportowych. Moduły oparte są na diodach LUXEON TX, które gwarantują doskonałe parametry świetlne, a także bardzo wysoki stopień szczelności IP68, który to zapewnia pełną odporność na pył i wodę. Co więcej, każda zastosowana w tych modułach dioda LED, została wyposażona w odpowiednią soczewkę kształtującą strumień świetlny. Tego typu rozwiązanie spowodowało, że nie ma konieczności stosowania tzw. odbłyśników.

Kolejną grupą oświetlenia stosowanego w obiektach sportowych jest Renovis CORVUS, który ze względu na swoją wysoką wytrzymałość, a także wysoką energooszczędność i szerokie możliwości konfiguracyjne, bardzo dobrze sprawdza się w oświetlaniu wszelkiego rodzaju obiektów sportowych. Renovis CORVUS z powodzeniem może być stosowany jako oprawy typu High-​Bay, które wykorzystywane są do oświetlania hal przemysłowych, a także innych, wielkopowierzchniowych obiektów (w tym też terenów otwartych).

Modułowe naświetlacze sportowe

Wśród wielu dostępnych modeli na szczególną uwagę zasługuje kilka specyficznych naświetlaczy sportowych, a wśród nich:

  • model Renovis Corvus Led,
  • model Renovis Light,
  • moduł Renovis Sport Arena,
  • Renovis Libra Olimpico,
  • Renovis Libra Craft..

Warto wspomnieć, że klasę oświetlenia, jaka musi zostać zastosowana na danym obiekcie sportowym, ustala się na podstawie stopnia rozgrywek (rozgrywki międzynarodowe, krajowe, regionalne itp.)