Lifestyle

Tata organizuje urodziny przedszkolaka – pomysły

Urodziny dziecka to ważny dzień nie tylko w życiu malucha, ale też rodzica. Jako ojciec na pewno chcesz zorganizować swojemu dziecku idealny dzień, pełen wrażeń i radości.

Dziś podpowiadamy, jak zorganizować imprezę urodzinową dla przedszkolaka, jednocześnie zupełnie przy tym nie bankrutując. Uwaga, tekst pełen pomysłów i inspiracji nie tylko na torty urodzinowe dla dzieci!

W domu, na sali zabaw czy na świeżym powietrzu?

Organizując przyjęcie urodzinowe, musisz zadać sobie podstawowe pytanie: gdzie chcesz je zorganizować? W domu czy na sali zabaw? Jeśli Twój maluch ma urodziny wiosną lub latem, warto też rozważyć imprezę na świeżym powietrzu, szczególnie jeśli masz własną działkę lub ogródek.

Wybierając odpowiednie miejsce, powinieneś wziąć przede wszystkim ilość gości. Jeśli Twoje dziecko chce zaprosić wielu kolegów, a metraż Waszego mieszkania nie pozwala na zorganizowanie dużego przyjęcia, lepiej wtedy wybrać salę zabaw lub na świeżym powietrzu. Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli mieszkasz w mieście i nie masz własnego ogrodu lub działki, to nie musisz rezygnować z tego pomysłu. Zawsze pozostają parki, a piknik w tak pięknym miejscu przy słonecznej pogodzie też jest idealnym pomysłem na spędzenie czasu. Dodatkowo praktycznie w każdym większym parku znajduje się plac zabaw, na którym dzieci chętnie będą się bawić.

Tematyczne urodziny? Ojciec, dasz radę!

Lista gości ustalona, miejsce też już wybrane, czas pomyśleć nad tematem imprezy. Oczywiście, tematyczne urodziny nie są wymogiem, jednak warto rozważyć tę ewentualność. Dlaczego? Po pierwsze przyjęcie z motywem przewodnim stwarza wiele możliwości na pomysły na zabawy. Po drugie, jeśli impreza będzie odzwierciedlała zainteresowania Twojego dziecka, będzie dla niego niezapomnianym przeżyciem. Czy może być coś lepszego dla małego chłopca niż przyjęcie, w którego trakcie może przebrać się za swojego ulubionego superbohatera? Albo która dziewczynka nie byłaby zadowolona, gdyby mogła zostać księżniczką Elzą lub Anną?

Oczywiście, tematyczne urodziny to nie tylko szansa na przebranie się za ulubioną postać. Pamiętaj, by zadbać też dekoracje i zabawy nawiązujące do motywu przewodniego, czy odpowiednie jedzenie. Dobrym pomysłem są torty urodzinowe dla dzieci! – może postawić na torty z bajkowymi motywami lub udekorowane słodkimi akcentami (np.: tort urodzinowy M&M’s).

Poniżej przedstawiamy listę pomysłów na tematyczne urodziny:

muzyczne urodziny – jeśli Twoje dziecko kocha śpiewać lub grać na jakimś instrumencie, warto pomyśleć nad muzycznymi urodzinami. Możliwości jest wiele i możesz tutaj puścić wodze wyobraźni. Jedną z opcji jest wypożyczenie lub pożyczenie od znajomych instrumentów muzycznych, ale nie jest to konieczne. W roli bębenków mogą wystąpić np.: garnki lub miski, a marakasy czy grzechotki można przygotować wraz z dziećmi w ramach formy urodzinowej zabawy.

indiańskie urodziny – przeniesienie Dzikiego Zachodu do własnego domu lub ogródka nie musi być wcale trudne! Urodziny w indiańskim stylu nie jest aż tak ciężko zorganizować. Jako zabawy możesz zaproponować dzieciom: wymyślanie indiańskim imion, malowanie twarzy, a nawet robienie pióropuszy. Nie zapomnij też o odpowiednim menu: pałki z kurczaka, frytki czy gotowana kolba kukurydzy to coś, co uwielbia większość dzieci!

mały szef kuchni – gotowanie jest nie tylko modne, ale też jest świetnym pomysłem na pełną uśmiechu i kreatywności zabawę. To także idealny motyw przewodni na tematyczne urodziny. Dzieci mają nie tylko szansę na przygotowanie własnoręcznie robionych smakołyków, które później z chęcią zjedzą, ale też mogą przy tym świetnie bawić się, np.: wycinając ciasteczka, czy dekorując kanapki. Nie zapomnij też o zabawach dla maluchów – w przypadku tego motywu dobrze nie opierać wszystkich zabaw o motyw przewodni.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Pamiętaj, że w trakcie trwania urodzin najważniejszy jest humor solenizanta i gości. Nie przejmuj się, jeśli nie wszystkie zabawy zostaną zrealizowane punkt po punkcie. Z tego powodu nie wymyślaj też całej listy atrakcji.

Warto też mieć na uwadze to, by wszelkie konkursy i specjalne zabawy organizować przed upływem połowy imprezy – później dzieci mogą być zbyt zmęczone, by skupić się na wszystkich atrakcjach.

 

Organizujesz urodziny swojemu dziecku? Zamów dla niego tort bajkowy. Portal Kulturalny Plac Zabaw przygotował zestawienie tortowych inspiracji. Sprawdź ich artykuł i zobacz, jaki tort spodoba się Twojemu dziecku.

Wpis odzyskany z archiwalnej strony.

(2) Komentarze

  1. No to z okazji fajnego dnia – interesujące treści dla followersów

  2. Ten artykuł otwiera oczy na wiele ważnych i ciekawych kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *