Dom

Inteligentny dom – czyli jaki?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że pojawiło się dużo możliwości odnośnie budowy domu. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy inteligentne, które mogą zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort domowników. Czym jest inteligentny dom jednorodzinny? Czy opłaca się zainstalować w domu system zarządzania? Więcej w naszym tekście lub pod linkiem: http://www.bramykolobrzeg.pl/pl/blog/120-inteligentny-dom-caly-dom-w-jednej-aplikacji.

 

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom dopasowuje się do potrzeb jego użytkowników, to system zarządzania budynkiem za pośrednictwem, którego można sterować oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym, ogrzewaniem, klimatyzacją, monitoringiem. To również automatyka bramowa, dzięki której można otwierać i zamykać bramę wjazdową. Inteligentny dom można w pełni dopasować do preferencji osób, które z nim przebywają, to dobry sposób, aby móc obniżyć nieco koszty jego eksploatacji. Co więcej w przypadku wyjazdu gospodarzy, można ustawić system tak, aby dom udawał, że przebywają w nim domownicy np. poprzez opuszczanie i ponoszenie rolety czy automatyczne zapalanie świateł o wyznaczonych porach. W ten sposób minimalizuje się ryzyko włamania i kradzieży. Możliwość zarządzania energią oraz elektroniką to bardzo dobre rozwiązanie, które zwiększa komfort, ale co ważniejsze bezpieczeństwo.

Automatyka bramowa

Obecnie automatyka bramowa powoli staje się standardem, to bardzo duża wygoda i oszczędność czasu. Posiadając bramę automatyczną nie trzeba wychodzić z samochodu wyjeżdżając i wjeżdżając na swoją posesję. Automatyka bramowa może być zastosowana zarówno w bramach przesuwanych, jak i skrzydłowych. Bramę elektryczną przesuwną w tym wypadku można otworzyć za pomocą jednego przycisku pilota, to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy z bramy korzystamy dość często.

System alarmowy

System alarmowy z pełną kontrolą dostępu zwiększa bezpieczeństwo domowników i sprawia, że ryzyko włamania i kradzieży jest dużo mniejsze. Takie rozwiązanie umożliwia zdalne uzbrajanie i rozbrajanie budynku. Alarm jest wyposażony w czujniki zamontowane w całym domu, także nie ma możliwości, aby niepożądany gość mógł wejść do domu niezauważony. Jeśli system odnotuje obecność kogoś obcego, sygnał natychmiast zostaje przekazany do systemu ochrony. Oprócz tego alarm zostaje uruchomiony w przypadku wykrycia pożaru czy zalania. Dzięki temu nawet będąc poza domem, można szybko zareagować na awarię czy włamanie i opanować sytuację.

Oświetlenie i nagłośnienie

Automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia, przydaje się do symulowania obecności domowników podczas, gdy tak naprawdę są nieobecni. Inteligentny dom skutecznie chroni przed włamaniami i kradzieżami.

Czy warto?

System zarządzania domem z pewnością jest warty rozważenia, dzięki niemu można w wygodny sposób sterować elektroniką, co jest dużym komfortem i oszczędza czas. Co ciekawe w tym wypadku można zdalnie sterować również kotłem, można zastosować również podnośniki blatów czy wdrożyć system zamykania szuflad. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja przemieszczania się muzyki wraz z ruchem domowników, za takie udogodnienia trzeba jednak słono zapłacić.

Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie, które daje mnóstwo możliwości i sprawia, że dom jest bezpieczniejszy. Oczywiście, montaż systemu zarządzania domem wiąże się z dosyć wysokimi kosztami.

Nowoczesne technologie sprawiają, że nasz dom może być bardziej oszczędny, a nam będzie mieszkać się wygodniej. Wbrew pozorom montaż systemu zarządzania domem nie jest skomplikowany, niektóre systemy są całkowicie bezprzewodowe, także nie trzeba obawiać się kucia ścian czy kłopotliwych kabli, które będą nieestetycznie wyglądać.

Zobacz także jak, wyglądają nowoczesne i zarazem najdziwniejsze technologie oraz jakie rolety wybrać do sypialni!

Wpis odzyskany z archiwalnej strony.

(2) Komentarze

  1. Tego jeszcze nie było. A może było, tylko mi umknęło? W każdym razie – polecam

  2. Jeśli tego nie wiedzieliście, to najwyższy czas, żeby uzupełnić te braki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *