Dom

Najczęściej wybierana brama garażowa oraz inne rodzaje

brama garażowa

Jakie rodzaje bram garażowych dla domu znajdziesz na rynku? Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze bramy? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, które rozwiązanie będzie optymalne dla Twojego domu.

Wybór bramy garażowej która najbardziej sprawdzi się w naszym domu

W naszej ofercie znajdziesz 4 rodzaje bram garażowych: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne. Proponujemy Ci jedynie rozwiązania od najlepszych producentów, dlatego też wszystkie bramy do garażu charakteryzują się wysokością jakością wykonania. Jesteśmy autoryzowanymi przedstawicielami takich producentów jak: Wiśniowski, Nice, czy BTF – i to właśnie ich bramy garażowe oraz automatykę Ci oferujemy.

Jak wybrać bramę garażową do naszych potrzeb?

Choć na rynku znajdziesz wiele rodzajów bram garażowych, są pewne kwestie, które należy uwzględnić niezależnie od typu bramy, na jaką się zdecydujesz. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na wysokość nadproża – to miejsce od krańca górnego otworu wjazdowego do sufitu garaży. Aby móc swobodnie otwierać i zamykać bramę, nadproże powinno mieć min. 210 mm.

Oprócz tego istotna jest szerokość węgierek – wewnętrznych bocznych przestrzeni od krawędzi otworu wjazdowego do ścian garażu. W przypadku węgierek szerokość powinna wynosić przynajmniej 100 mm, dzięki czemu będziesz mógł zastosować do wybranej bramy do garażu dowolny napęd.

Co jeszcze jest istotne? Musisz pamiętać o tym, że minimalna szerokość bramy nie może wynosić mniej niż 2,4 – 2,5 m. Oczywiście, jeśli jesteś właścicielem auta terenowego lub rodzinnego, wtedy musisz wziąć pod uwagę to, że taka szerokość może okazać się niewystarczająca. Ważna jest również wysokość i długość garażu. Wysokość powinna mieć min. 2,4 m, a długość nie może wynosić mniej niż 3,3 m.

brama garażowa

Rodzaje bram garażowych

Jednym z najważniejszych elementów garażu są bramy do garażu – od ich wyboru zależy to, czy codzienne otwieranie i zamykanie garażu będzie przebiegało płynnie, czy będzie dla nas utrapieniem.

Bramy segmentowe

Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród prywatnych osób są bramy segmentowe. Zbudowane są one z paneli, połączonych zawiasami o grubości minimum 40 mm. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że wypełnione są one szczelnie pianką, która ma za zadanie chronić je przed hałasem oraz zimnem.

Bramy roletowe

Działanie bram roletowych przypominam mechanizm rolety okiennej – płaszcz skrzydła nawija się na wał napędowy, jednocześnie poruszając się w płaszczyźnie pionowej. Zaletą tego rodzaju bram jest to, że zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu sprawdzą się przy krótkich podjazdach oraz w miejscach, w których brama jest bezpośrednio przy ulicy. Nie można też zapomnieć o tym, że są całkowicie odporne na korozję, a także mają dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają włamywaczom podważenie zamkniętej bramy.

Bramy uchylne

Brama uchylna jest kolejnym chętnie wybieranym rozwiązaniem – jednak w jej przypadku głównie przeważa czynnik cenowy. Tego typu brama jest jednym z tańszych rozwiązań, jednak należy pamiętać o tym, że nie jest odpowiednia przy krótkich podjazdach czy wjeździe bezpośrednio z ulicy.

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne mają kilka zalet – przede wszystkim są łatwe w montażu i ich konserwacja też nie jest skomplikowanym zadaniem. Są też chętnie wybierane ze względu na swoją niewielką cenę. Najczęściej bramy rozwierne wykonywane są z drewna dębowego, sosnowego lub blachy trapezowatej.

(2) Komentarze

  1. Takie treści otwierają głowę na sensowną wiedzę

  2. Wrzucam Wam fajny temat, myślę że wart poświęcenia trochę czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *