Dom

Wyciszające ściany w bloku i w domu – ściany dźwiękoszczelne

Salon

Od niedawna nie potrzeba pozwolenia na wykonanie w mieszkaniu dodatkowych podziałów w jego obrębie. Czasem sytuacja wymaga tego, by w mieszkaniu w bloku czy domu zastosować ściany dźwiękoszczelnehttp://esglas.pl/oferta/sciany-dzwiekoszczelne/. Związane to może być z prowadzeniem działalności gospodarczej, hałaśliwymi sąsiadami czy też potrzebą dodatkowego wyciszenia pomieszczeń ze względu na lokalizację i odgłosy dochodzące z pobliskiej, ruchliwej ulicy. Niezależnie od motywacji postawienie na ściany dźwiękoszczelne wykonane ze szkła może być niezwykle trafna inwestycją.

Ściany dźwiękoszczelne – jakie są możliwości realizacyjne?

Ściany akustyczne mogą być wykonane z przezroczystego lub matowego szkła o dużej odporności mechanicznej. Na samym początku potrzebne są dokładne pomiary w miejscu, gdzie ma stanąć ściana. Stosowanie wyspecjalizowanych urządzeń pomiarowych, takich jak LEICA DISTO 3D, pozwala na wykonanie możliwie najbardziej precyzyjnego pomiaru z dokładnością do 1 mm. Dzięki ścianie dźwiękoszczelnej pomieszczenie może prezentować się jeszcze ciekawiej pod względem aranżacyjnym. Zaletą ściany przezroczystej jest optyczne powiększenie przestrzeni. Z kolei ściana matowa umożliwia zapewnienie oddzielenia będącego prywatną przestrzenią, bądź miejscem skupienia i odpoczynku.

Dla kogo przydatne będą ściany akustyczne w domu?

Wykonując pracę, której specyfika pozwala na wykonywanie obowiązków w domu ma się duże szczęście. Często jednak taka praca wymaga skupienia, a wszystkie bodźce zewnętrzne bardzo rozpraszają. Stąd konieczne jest zastosowanie rozwiązania wytłumiającego dźwięki, przez co w spokoju można pracować. Czasem zresztą sytuacja jest zgoła odwrotna. Będąc muzykiem, który komponuje w swoim mieszkaniu trzeba zadbać o komfort swoich sąsiadów, którzy nie zawsze chcą przysłuchiwać się tej pracy, zwłaszcza, kiedy dopada kryzys twórczy, dlatego ściana dźwiękoszczelna w takim przypadku będzie odpowiednim rozwiązaniem, który zaoszczędzi nerwów i ewentualnych skarg sąsiadów na hałasy przekraczające dopuszczalne normy. Choć domostwa oddzielone są od siebie, to mając własne studio nagraniowe w domu trzeba zadbać o to, by praca nie była słyszalna w strefie mieszkalnej, aby rodzina w spokoju mogła zajmować się własnymi sprawami. Na takim rozwiązaniu mogą skorzystać również pisarze, którzy pracują w domowym zaciszu. Dzięki temu będą mogli skupić się na swoim świecie i myślach. Często mówi się, że warunki są takie, że nie można usłyszeć własnych myśli, a dla pisarza to prawdziwy dramat. Dlatego, jeśli mieszka się w hałaśliwej okolicy obok okien i drzwi dźwiękoszczelnych warto zainwestować w dźwiękoszczelną ścianę działową.

Ściany akustyczne dla lekarzy prowadzących praktykę prywatną

Kolejną grupą zawodową, jaka może skorzystać na rozwiązaniu jakim są ściany dźwiękoszczelne są lekarze prowadzący praktykę prywatną. Zwłaszcza specjalności, które w sposób szczególny wymagają dyskrecji i nie wychodzenia dolegliwości pacjentów poza obręb gabinetu konieczne jest zastosowanie wyciszenia. Drzwi dźwiękoszczelne nierzadko nie dają możliwości wygłuszenia w 100%, a zastosowanie wygłuszającej ściany działowej akustycznej ze szkła może dać pacjentowi większą dozę intymności. Potrzebna jest wobec tych, którzy oczekują na swoją wizytę w poczekalni, a także rodziny lekarza, która za drzwiami gabinetu prowadzi normalne życie. Ściany akustyczne działowe mogą mieć różną grubość i stopień wygłuszenia, sięgający do 51 db. To w zupełności wystarcza w połączeniu z drzwiami i oknami dźwiękoszczelnymi do zapewnienia pacjentowi maksymalnej intymności, która potrzebna jest w gabinecie ginekologa, lekarza pierwszego kontaktu, ale w szczególności psychiatry. Ściany akustyczne mogą być niezbędne również w prywatnym gabinecie otolaryngologa. W warunkach, w których przeprowadza się badanie słuchu musi być bardzo cicho, gdyż wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz zaburzają dokładność pomiaru ewentualnych wad słuchu.

Wygłuszenie wnętrza biura prowadzonego w mieszkaniu

W mieszkaniu w bloku lub domu nierzadko prowadzi się firmy. Komfortowo było by wiec aby wnętrze było odpowiednie wyciszone. Najlepiej do tego celu sprawdzi się szklana ściana dźwiękoszczelna. Jeśli biuro ma być podzielone na strefy można zdecydować się na ścianę matową, która umożliwia wykonywanie swoich obowiązków w pełnym skupieniu, bez rozproszenia. Zarówno na ścianę transparentną, jak i matową można nakleić folię dekoracyjną z nazwą i logo firmy. A można zadbać przecież i o aranżację wybierając zdobnicze motywy, pasujące do wnętrza. W ten sposób tworzy się reprezentacyjne i nowoczesne wnętrze, które koresponduje z podejściem firmy do biznesu. Zwłaszcza przy pierwszym kontakcie niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie, stąd nie tylko pracownicy, ale również najpierw przestrzeń powinna być zachęcająca do podjęcia negocjacji biznesowych.

Zastosowanie wygłuszającej ściany akustycznej może być przydatne w wielu sytuacjach w warunkach domowych. Na taką decyzje mogą wpłynąć czynniki zewnętrzne, jak wzmożony hałas dochodzący z zewnątrz, a także rodzaj wykonywanej pracy w domu. Warto skorzystać z usług producenta ścian dźwiękoszczelnych z wieloletnim doświadczeniem.

Wpis odzyskany z archiwalnej strony.

(2) Komentarze

  1. No to jest niespodzianka. Ciekawe, czy zdziwi Was to tak samo jak mnie

  2. To coś więcej niż zwykły artykuł – to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *