Kulinaria

Jak wybrać tort weselny?

Przygotowania do wesela to proces wieloetapowy. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, aby w kulminacyjnym momencie, czyli właśnie dniu ślubu oraz wesela, dzień był spełnieniem marzeń pani i pana młodego. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest wybór wyśmienitego i pięknego tortu. Tort weselny to po prostu kropka nad ‚i całej imprezy. Chyba żadne inne ciasta i desery nie wzbudzają tak wiele emocji, jak właśnie torty weselnehttps://pocztatortowa.com.pl/category/torty-weselne/.

Torty weselne – smaczne i piękne

Kiedy myśli się o tortach weselnych, to z pewnością w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, jak taki tort powinien wyglądać. Nigdy nie można jednak zapominać o tym, że poza wyglądem, liczy się też smak. Nawet najbardziej okazały tort zrobi tylko chwilowe wrażenie na gościach, jeżeli później okaże się być przeciętny w smaku. Aby zatem nie popełnić błędu i wybrać naprawdę pyszny tort, warto udać się na degustację przynajmniej do kilku renomowanych cukierni czy pracowni tortów. Coraz więcej miejsc organizuje tego typu możliwość, oczywiście za drobną opłatą. W przypadku organizowania jednak tak drogiej imprezy jaką jest wesele, warto wydać tą kwotę, aby mieć pewność jaki tort finalnie się otrzyma.

Degustacja tortów weselnych

Degustacja tortów weselnych to ważny aspekt przygotowań do imprezy weselnej. Przyszli państwo młodzi doskonale bowiem zdają sobie sprawę z tego, że moment, kiedy po raz pierwszy będą kroić swój tort weselny, jest tak samo ważny, jak pierwszy taniec. Żeby jednak ta cudowna chwila zapadła gościom na dłużej w pamięć, tort musi być niezapomniany w smaku. Warto zatem poszukać w okolicy dobrych cukierni oraz pracowni tortów, a następnie umówić się na degustacje. Jeżeli smak tortu okaże się być wyśmienity, jego ostateczny kształt oraz sposób udekorowania będzie można wskazać trochę później. W nowoczesnych pracowniach tortów, które w ostatnich czasach wyrastają jak grzyby po deszczu, można zrealizować praktycznie każde cukiernicze marzenie. Wystarczy zatem poszukać w Internecie inspiracji, na przykład na tak popularnym portalu jak Instagram albo Pinterest, a następnie pokazać wybrane zdjęcia cukiernikowi. Kto profesjonalnie zajmuje się dekorowaniem tortów, nie ma najmniejszych problemów z realizacją pomysłów klientów.

Najmodniejsze torty weselne

Jak we wszystkim, również w kwestii tortów weselnych istnieją pewne mody. Obecnie najpopularniejsze są chyba tak zwane naked cake. Tego typu torty są najczęściej 2 lub 3 piętrowe, ich cechą charakterystyczną jest to, że są jedynie delikatnie posmarowane kremem po bokach i z wierzchu, tak że doskonale widać spod niego strukturę ciasta. Cała dekoracja tortu natomiast jest ułożona na samej górze górnego ciasta. Zwykle znajdują się tam świeże owoce albo kwiaty, na przykład róże. Często torty bywają również przystrojone ciasteczkami takim jak makaroniki, albo figurkami z masy cukrowej. Takie torty idealnie wpisują się w przyjęcia weselne urządzone w stylu boho. To jeden z najgorętszych trendów już od kilku lat.

Torty babeczkowe

Ciekawym rozwiązaniem jest również zamówienie tak zwanego torty babeczkowego. Cały tort zbudowany jest wtedy z pojedynczych babeczek czyli tak lubianych ciastek typu cupcake. Każda babeczka jest pięknie przystrojona.kremem i owocami, wszystkie zaś ułożone są na specjalnych paterach, dzięki czemu tworzą naprawdę okazały babeczkowy tort. Państwo młodzi najczęściej zamawiają dodatkowo niewielki tort, który mogą wspólnie pokroić, aby tradycji stało się zadość. To rozwiązanie idealne dla wesel.urządzonych w stylu glamour. Warto rozważyć taką opcję, jeżeli chciałoby się zaskoczyć gości czymś nietuzinkowym.

Tort czyli arcydzieło sztuki cukierniczej

Ostatni trend wśród tortów to tort całkowicie pokryty masą cukrową, z której można wyczarować praktycznie każdą ozdobę. Takie torty wyglądają wyjątkowo pięknie, jednak wiele osób niespecjalnie lubi smak masy cukrowej, która szczelnie pokrywa ciasto. Warto zatem wybrać złoty środek i zdecydować się na taki tort, który będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale również dobrze smakował po ukrojeniu.

Artykuł odtworzony z historycznej wersji strony.

(2) Komentarze

  1. To prawdziwy must-read dla każdego, kto chce być na bieżąco.

  2. Lepiej tego ująć nie można. Przeczytajcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *