Dom

Oświetlenie parkowe – jak wybrać oprawy, które będą komponować się z architekturą otoczenia?

Żarówka

Zielone parki to bardzo ważne miejsca wielkich, miejskich aglomeracji. Są to jedyne miejsca gdzie można pooddychać świeżym powietrzem, parki takie potocznie nazywane są nawet miejskimi płucami. Dlatego też w takich miejscach wielu mieszkańców miast lubi wypoczywać, spacerować, spędzać wolny czas czy uprawiać sport. Parki miejskie powinny być zatem miejscami przyjaznymi, bezpiecznymi i bardzo ładnie zagospodarowanymi.

Dużą rolę spełnia tutaj oświetlenie parkowehttps://renovis.pl/oferta/oswietlenie-zewnetrzne/parki/ – to dzięki odpowiednim lampom w parkach może być widno a co za tym idzie, bezpiecznie. Pomijając monitoring, który obowiązkowo jest montowany w dzisiejszych czasach w parkach, lampy dają i odpowiedni nastrój i oświetlają wielkie parkowe przestrzenie.

OŚWIETLENIE PARKOWE TO TAKŻE ZWIĘKSZENIE ATRAKCYJNOŚCI PARKOWEJ PRZESTRZENI

Stosując odpowiednie oświetlenie można stworzyć bardzo atrakcyjną przestrzeń. Dodatkowo odpowiednie lampy LED są energooszczędne i potrafią oświetlić bardzo dużą przestrzeń parkową. Oświetlona przestrzeń to bardzo przyjazna przestrzeń dla osób, które bardzo często przebywają w parkach. Na oświetlonej przestrzeni doskonale można wszystko zauważyć jak również taka przestrzeń znacznie podnosi komfort przebywania w danym parku.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE LAMPY DO OŚWIETLENIA PARKOWEGO?

Lampy, które są używane w oświetleniu parkowym, muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim muszą być energooszczędne, muszą dawać dużo światła, być odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, łatwo nie ulegać wilgoci oraz być odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Ponadto oświetlenie parkowe powinno być estetyczne, ładne i dawać dobrą atmosferę tam gdzie jest używane.

Producenci, kierując się powyższymi zasadami produkują niezwykle funkcjonalne i bardzo estetyczne oświetlenie parkowe. Lampy mają różne kształty, są specjalnie uszczelniane i mają odpowiednie zabezpieczenia.

Wiele lamp, dzisiaj produkowanych, to oświetlenia typu LED. Lampy mają bardzo ładne i ciekawe oprawy, które doskonale pozwalają na odpowiednie dobranie ich do całości małej architektury.

OŚWIETLENIE POWINNO KOMPONOWAĆ SIĘ Z CAŁOŚCIĄ PARKOWEJ ARCHITEKTURY

Wiele lamp, które stosuje się w parkach czy alejach spacerowych ma neutralną stylistykę. Zastosowanie ich powoduje, że doskonale wpasowują się w aktualną małą architekturę, która została zastosowana w danym parku. Oprawy świetlne nie powinny szczególnie zwracać na siebie uwagę, powinny być odpowiednio zabezpieczone i dawać odpowiednie światło.

Zewnętrzne lampy mają modułową budowę i dzięki temu są dostępne w wielu modułach rozsyłania światła. Również mają możliwość rozsyłania różnej barwy światła. Przez to wszystko lampy doskonale wpasowują się w przestrzeń parkową, dają odpowiednie światło a równocześnie są obecne, w danej przestrzeni, niezwykle dyskretnie.

JAKIE LAMPY NALEŻY MONTOWAĆ W PARKACH, PRZY OBIEKTACH SAKRALNYCH CZY PRZY ALEJACH?

Dobranie odpowiedniego oświetlenia w miejscach publicznych a głównie na terenach parkowych, przy dzisiejszych produktach, nie jest żadną trudnością. Jak również dobranie odpowiednich wzorów opraw danych lamp. Faktem jednak jest, że wszystkie lampy powinny być zabezpieczone przed korozją i dlatego są malowane specjalnymi farbami proszkowymi i specjalnie są zabezpieczane różnymi preparatami przeciwko rdzy. Oprawy i lampy są również odpowiednio zabezpieczane przed wandalami czyli mają specjalne zabezpieczenia przed urazami mechanicznymi.

Lampy oświetlają i są przy tym energooszczędne, dają bardzo przyjemne światło co łączy się z powstawaniem odpowiedniej atmosfery w danej przestrzeni. Ponadto dobranie odpowiednich lamp, to także dobranie lamp odpornych na wszelkiego rodzaju warunki zewnętrzne. Lampy w parkach muszą być odporne na deszcz, śnieg, grad, promienie UV na wysoką i zbyt niską temperaturę. Tego typu lampy są produkowane przez producentów i używane w wielu miejskich parkach.

Lampy mają ładne i estetyczne oprawy, są niezwykle funkcjonalne i są odporne na wszelkiego rodzaju zagrożenia, włącznie z przypadkami incydentów chuligańskich.

Dowiedz się więcej o oświetlniu przemysłowym!

Wpis odzyskany z archiwalnej strony.

(2) Komentarze

  1. To powinni przeczytać wszyscy. Dlatego zapraszam do lektury

  2. To jest ten rodzaj treści, który inspiruje i prowokuje do refleksji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *