Technologia

Płyty warstwowe podbijają rynek

płyty warstwowe

Płyty warstwowe składają się z dwóch grubych warstw wierzchnich i grubego rdzenia. Warstwa środkowa wykonana jest z rdzenia, który ma lepsze właściwości termoizolacyjne niż płyty z wełny mineralnej lub szklanej.

Ważną cechą jest wytrzymałość konstrukcyjna tego rodzaju płyt. Płyty warstwowe mogą przenosić znaczne obciążenia, dlatego często wykorzystuje się je do wznoszenia budynków, niekiedy nawet dużych. Są one nie tylko tanie, ale i łatwe w montażu, ponieważ w porównaniu z tradycyjnymi materiałami budowlanymi nie wymagają wielu prac montażowych na budowie. Pozwala to zaoszczędzić czas podczas budowy i obniżyć koszty robocizny o 50%. Dzięki niewielkiej wadze nadają się do instalacji tam, gdzie inne materiały nie mogą być łatwo transportowane.

Gdzie stosuje się płyty warstwowe?

Płyty warstwowe są dobrym, lekkim materiałem budowlanym dla różnego rodzaju dużych obiektów. Mogą być stosowane w budynkach takich jak hale produkcyjne, magazynowe czy obiekty sportowe (np. sale gimnastyczne). Płyty warstwowe oferują wiele korzyści w stosunku do innych materiałów, między innymi poprzez dużo mniejszą wagę co ułatwia ich przemieszczanie na budowie!

Budowa płyt

Właściwości izolacyjne paneli kompozytowych wynikają z rdzenia, który składa się ze sztywnej pianki PIR lub PUR. Gwarantuje to, że ciepło nie “ucieka” z budynku, co przekłada się na energooszczędność oraz niższe koszty ogrzewania dla właścicieli budynków dbających o swój budżet w tych trudnych ekonomicznie czasach! Ponadto te warstwy zapewniają odpowiednie parametry akustyczne w pomieszczeniach, a montaż przebiega szybko i bezproblemowo – to jedno z wielu dostępnych obecnie rozwiązań, jeśli chodzi o wybór materiałów stosowanych na budowach.

Jakie zalety mają płyty warstwowe?

Prosta konstrukcja paneli kompozytowych oznacza, że są one zarówno trwałe, jak i bezobsługowe. Stalowy rdzeń zapewnia wystarczającą wytrzymałość na każdy ciężar, a ich zwiększona trwałość gwarantuje, że budynek będzie istniał długo po tym, jak Ciebie zabraknie!

Cement jest zazwyczaj stosowany w większości budynków, ponieważ jest łatwy w obróbce; ale jeśli chcemy ekologicznego rozwiązania, to najlepiej jest wybrać termoizolacyjne płyty warstwowe.

(2) Komentarze

  1. Ten artykuł to doskonały przykład, jak wiedza może być fascynująca.

  2. To jest coś więcej niż zwykły tekst – to prawdziwa podróż intelektualna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *